Vyhledat v katalogu

Drobečková navigace

Úvod > ESHOP > Betonové ploty > Často kladené otázky

Často kladené otázky

certifikat2[2].jpg

Máte k betonovým plotům nějaké certifikáty?

Ano, náš dodavatel má vystavné prohlášení o shodě s normou ZA EN 12839(:2001) – prefabrikované betonové výrobky, prvky pro ploty. Zboží je udáváno jako Betonové plotové prvky pro konstrukce oplocení a ohraničení pozemku. Je vhodné použití nenosné a lehce nosné.

 

Jsou ploty nějak vyztuženy?

Desky i sloupky jsou dostatečně vyztuženy armaturou.

 

Jaká je životnost oplocení? Je nutné nějak udržovat?

Dodavatel udává životnost plotu 40 – 50 let při správné péči.

Plot je v celku bezúdržbový, není potřeba častých zásahů. Pro delší životnost je lepší ho impregnovat speciální chemií na beton (např. Repesil Aqua od firmy Stachema), která zamezuje prosakování vody a snižuje dopady povětrnostních podmínek (déšt, vítr, mráz, sluneční záření) nebo posypové soli, které životnost betonu snižují. Prosakováním vody mohou vznikat bílé skvrny na povrchu (vápenné výkvěty), do nerovností a prasklinek vnikají nečistoty a to může zapříčinit vznik plísní a mechu.

 

Jaká je na plot záruka?

Na plot dáváme standardní zákonnou záruku 24 měsíců.

 

Je možné betonový plot kombinovat nebo upravovat?

Plot je možné natírat fasádními barvami podle libosti. Pokud se Vám nelíbí kompletní betonový plot, je možné jej nakombinovat se dřevem nebo kovem. Betonový základ může sloužit místo podezdívky nebo jako odhlučňovací prvek, zatím co dřevěná / kovová část jako okrasný.

 

Jak daleko mají být od sebe sloupky?

štípaný kámen (2).JPG

Deska je dlouhá 200 cm, střed sloupku cca 3,5 cm. Osu stanovujeme na cca 205 cm.

 

Je možné nechat zajistit stavbu na klíč?

Jsme schopni dodat materiál a zajistit přepravu externím dopravcem, který používá auto s hydraulickou rukou. Stavitele Vám můžeme doporučit na základě našich zkušeností.

 

Zvládnu si plot postavit sám?

Ano, při určitých manuálních schopnostech. Je nutné udržovat kolmost sloupků, použít dostatečný betonový bal a správnou rozteč sloupků 205 cm (nejlepší je ale poměřit přímo  s deskou).

 

Jaké jsou nutné výkopové práce pro usazení sloupků?

Hloubka závisí na velikosti sloupku (patka do země je 50 – 80 cm dle výšky sloupku), další rozměry závisí na prostředí, terénu atd., tudíž si je určuje stavitel na místě stavby. Rozměr sloupku je cca 12 x 12 cm.

 

Na plotu se objevily bílé skvrny, co s tím? Je to důvod k reklamaci?

Takto může vypadat vápenný výkvětJedná se o vápenné výkvěty, které jsou tvořeny uhličitanem vápenatým. Ten vzniká působením vzdušného oxidu uhličitého ve vlhkém prostředí na hydroxid vápenatý, který se uvolňuje při zrání betonu. Po dalším působení povětrnosti se tento uhličitan vápenatý přemění na vodou rozpustný hydrouhličitan vápenatý, který pak mizí sám bez vnějších zásahů, např. působením dešťů.

Jelikož se nejedná o vadu na materiálu, pouze dočasnou estetickou, není to důvod k reklamaci.

Pokud se výkvětu chcete zbavit rychleji, je možné odstranit jej suchým kartáčem popřípadě chemií na odstranění vápenných výkvětů (např. Betoncleaner od firmy Stachema).

Vápenaté výkvěty vznikají v různém časovém odstupu a rozdílné intenzitě. Proces zrání betonu trvá až jeden rok. Výkvěty je možné rychleji odstranit použitím speciálních chemií.